Slider

Aktuality

Pokyny pre študentov pred začatím zimného semestra 2020/2021

Milí študenti!

Pred začatím zimného semestra akademického roka 2020/2021 si preštudujte Príkaz rektora č. 11/2020 o realizácií preventívnych opatrení pri ochrane a znížení šírenia ochorenia COVID-19 na Žilinskej univerzite v Žiline: 

https://www.uniza.sk/index.php/studenti/vseobecne-informacie/oznamy/3082-prikaz-rektora-c-11-2020-o-realizacii-preventivnych-opatreni-pri-ochrane-a-znizeni-sirenia-ochorenia-covid-19-na-zilinskej-univerzite-v-ziline-zo-strany-studentov

Na základe pokynov v príkaze rektora č. 11/2020 vyplňte čestné vyhlásenie študenta PRED ZAČATÍM ŠKOLSKÉHO ROKA 2020/2021 !

docent Dávid hosťom v rádiu Slovensko

Hosťami utorňajšej relácie Kontakty Rádia Slovensko vysielanej 8. septembra medzi 20. a 21. hodinou boli doc. Andrej Dávid z Katedry vodnej dopravy a Juraj Bohunský (bývalý loďmajster). Témou relácie bola Lodná preprava na Slovensku a dopad COVID 19 na vnútrozemskú vodnú dopravu. Záznam z relácie sa nachádza v archíve Rádia Slovensko.

 kONTAKTY

Slovenská univerzitná e-športová liga je opäť tu!

UC S3 HD grafikaPod záštitou agentúry LanCraft otvára UniCup svoje brány pre nový školský rok, v rámci ktorého sa odohrajú 2 sezóny. Počas zimného semestra sa bude súťažiť v hrách Counter Strike: Global Offensive a League of Legends. 

Cieľom tohto projektu je položiť základy slovenského univerzitného e-športu. V minulej sezóne sa tejto šance chytilo hneď 11 škôl a časť z nich založilo vlastné e-športové spolky, ktoré meno svojej ,,Alma matter” hrdo reprezentujú doteraz. Študenti majú v lige možnosť vyhrať cenné výhry, ktorých hodnotu sa UniCup rozhodol opäť navýšiť. 

Tretia sezóna ligy sa bude odohrávať počas celého zimného semestra a bude rozdelená do niekoľkých fáz. V prvej fáze si tímy svoje sily zmerajú skupinovým systémom každý s každým. Na konci postúpia z každej skupiny dva najlepšie tímy do play-off, v rámci ktorého tímy zabojujú o postup na offline finále ligy. To sa bude konať 20. - 21. 2. 2021 na hernom festivale UniCon. Fanúšikovia sa okrem iného môžu tešiť aj na viac ako 90 zápasov, ktoré budú livestreamované zo štúdia. Počas streamu budú diváci môcť súťažiť o hodnotné ceny.

Študenti musia pre účasť v lige splniť jednu podmienku - poskladať tím zo svojej univerzity. UniCup však ponúka možnosť registrácie aj pre jednotlivcov, ktorým organizátori pomáhajú zostaviť univerzitný tím.

Chceš sa zapojiť aj ty? Napíš svojim spolužiakom, alebo spolubývajúcim z internátu, zlož tím a zabojuj o hodnotné výhry! Registrácie začínajú už 1. 9. 2020 a budú prebiehať počas celého septembra.


Viac informácií nájdeš na stránke UniCup, alebo na webovom portáli LanCraft.

Informácie k novému akademickému roku 2020 / 2021

ŠTUDENTI, POZOR - DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA!!!!

Akademický rok 2020/2021 začíname:

  • v dennej forme: 28. 9. 2020,
  • v externej forme: 3. 9. 2020.

  • Výučba začne prezenčnou formou.

  • Kurz matematiky pre prvé ročníky môže začať od 21.9.2020 (od tohto dátumu budú študenti aj ubytovávaní na internátoch).

Študuj s nami vodnú dopravu!

 propag 3

 

Ešte stále si sa nerozhodol čo po maturite?

Máš vzťah k vode, páčia sa ti lode a plavba? Chceš si zakormidlovať na lodnom simulátore či reálnom plavidle? Túžiš po spoznávaní nepoznaného a láka ťa vôňa diaľav? Hľadáš niečo zaujímavé s možnosťou perspektívneho uplatnenia?

Tak už nehľadaj! Príď študovať vodnú dopravu na Žilinskú univerzitu v Žiline!

TERMÍN PODANIA PRIHLÁŠKY JE PREDĹŽENÝ DO 31. 8. 2020.

Viac info spolu s elektronickou prihláškou nájdeš na: https://vzdelavanie.uniza.sk/prijimacky/index.php

Image
Image

Kde nás nájdete

Spodné menu

Katedra vodnej dopravy

Žilinská univerzita v Žiline
Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov
Katedra vodnej dopravy
Univerzitná 8215/1
010 26 Žilina

tel.: +421 41 513 35 52
fax: +421 41 513 56 15
e-mail: kvd@fpedas.uniza.sk

 

Zatvoriť