Noc výskumníkov 2017

Posledný septembrový piatok sa na Slovensku nesie v duchu vedy a výskumu. Pri tejto príležitosti sa každoročne uskutočňuje Noc výskumníkov. Minulý rok sa do festivalu vedy zapojilo viac ako 1 300 vedcov a výskumníkov, skoro 55 000 žiakov a študentov a všetkých podujatí sa zúčastnilo dovedna viac ako 182 000 návštevníkov.

Hlavný organizátor podujatia – Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity za pomoci Slovenskej akadémie vied, portálu EurActiv.sk a Centra vedecko-technických informácií SR, opäť vytvorila bohatý a maximálne pestrý program, ktorý oslovil všetky vekové kategórie a záujmové skupiny.

V priestoroch Žilinského nákupného centra Aupark mal svoje miesto aj vedecký stánok Katedry vodnej dopravy, v ktorom naši vedátori informovali o katedre, výskume a simulátore lodnej prevádzky umiestnenom v priestoroch Žilinskej univerzity.

You may also like...